شستن پرده زبرا مساله ای ست که پس از خرید پرده زبرا ذهن افراد را به خود مشغول می کند. در کل یکی از رموز با دوام ماندن و طول عمر پرده ها در نحوه نگهداری اصولی و صحیح از آن هاست که تمیز کردن، شستشوی پرده و پیشگیری از آسیب رسیدن به بافت پرده هم جزئی از آن است؛ چه اینکه با یک سهل انگاری کوچک و ندانستن تکنیک های خاص محافظت از پرده، آسیب های جبران ناپذیری را بر روی پرده بر جای می گذارد و برای همیشه زیبایی پرده شما را از بین می برد؛ بنابراین اگر می خواهید پرده های شما سالیان طولانی عمر کنند و با همان درخشندگی و زیبایی روز اول باشند، باید اصول شستشو و تمیز کردن آن ها را بدانید.

پاسخ به این سوال که اگر بخواهید از زیبایی پرده زبرا در منزل خود استفاده کنید، نحوه شستن پرده زبرا را باید از چه کسی بپرسید و یا به  چه روش هایی می توانید از این مدل پرده نگهداری کنید تا تمیز و نو باقی بماند موضوعی ست که در مقاله امروز به آن خواهیم پرداخت.

اهمیت شستن پرده زبرا

اهمیت شستن پرده زبرا

اهمیت شستن پرده زبرا

پرده زبرا جزو محبوب ترین و پر تقاضاترین  پرده های موجود در بازار است که یکی از علل محبوبیت آن به عقیده مشتریان همین نحوه شستن پرده زبراست؛ زیرا این پرده ها به آسانی شستشو داده می شوند و فقط کافی ست به قول معروف قلق کار دستتان بیاید.

اما آنچه از خود شستن پرده زبرا مهم تر است، دانستن اهمیت این موضوع است؛ اینکه شما بدانید علت ضرورت تمیز کردن پرده زبرا چیست. در این رابطه باید گفت که اولا؛ چون مدل پرده زبرا به گونه ایست که دو پرده به صورت موازی به روی هم دیگر قرار می گیرند، یک فضایی بین آن ها ایجاد می شود که محل مناسبی برای تجمع گرد و غبار است و به همین خاطر نه تنها در نظافت این پرده ها باید نهایت دقت و توجه را داشت بلکه باید به فواصل زمانی خیلی کم آن ها را تمیز کرد.

دوما؛ لازمه زیبایی و درخشندگی این مدل پرده ها به این است که هیچ گرد و غبار و آلودگی روی آن ها نباشد؛ به خصوص اگر در فضاهایی مانند آشپزخانه نصب شده باشند که بیشتر از مکان های دیگر اقتضای کثیف شدن را دارند.

البته در مناطقی که آلاینده های هوا زیاد است و یا مکان هایی که کوچه ها و محل عبور و مرور هنوز آسفالت نشده و پنجره منازل رو به این قسمت ها باز می شود، اهمیت توجه به نظافت پرده ها بیشتر از همیشه می شود؛ زیرا این ذرات معلق و گرد و غبار ناشی از مسیر های خاکی به راحتی جذب پرده می شوند، به خصوص اگر جنس پرده از حریر و یا تور و ابریشم باشد که در این صورت چون هرچه پرده نازک تر باشد آلودگی بیشتری را به خود می کشد، تمیز کردن پرده از اهم مهمات در روند خانه داری و نظافت می شود.

نکات کلی و کلیدی در رابطه با طرز شستن پرده زبرا

نکات کلی و کلیدی در رابطه با طرز شستن پرده زبرا

نکات کلی و کلیدی در رابطه با طرز شستن پرده زبرا

حال که تا حدودی به اهمیت موضوع پی برده اید حتما بیشتر از پیش مشتاق و علاقه مند شده اید که صفر تا صد روش شستن پرده زبرا را بدانید تا بهتر بتوانید از پرده های خود نگهداری کنید و محافظ زیبایی منزل خود باشید.

در این بخش تلاش کرده ایم تا نکات مهم و اساسی که در رابطه با نحوه شستن پرده زبرا وجود دارد را با شما در میان بگذاریم.

در قدم اول خوب است بدانید که به طور کلی در شستن هر نوع پرده ای باید به این موضوع توجه کنید که جنس پرده شما حتی اگر ضخیم و با کیفیت هم باشد، باز هم نباید از روش های خشن برای شستن استفاده کنید؛ به طور مثال استفاده از مواد شوینده بسیار قوی و دارای آنزیم را هیچ وقت به شما پیشنهاد نمی کنیم. این مواد هر چقدر هم در تمیز و درخشان کردن پارچه خوب عمل کنند اما از عمر طبیعی آن ها کاسته و یک حالت کدری را به مرور به پارچه می دهد و نیز به هیچ عنوان از آب داغ برای شستشوی پرده استفاده نکنید. برای تسلط بیشتر بر این موضوع بروشور نحوه عملکرد و نگهداری از پرده را که حین خرید دریافت می کنید را مطالعه کنید( گاه این دستورالعمل به شکل برچسب بر روی خود کار ارائه می شود) و یا اگر خرید خود را از سایت مشهد پرده انجام داده اید برای مشاوره و کمک با مشاوران و متخصصان سایت مشهد پرده تماس بگیرید تا شما را به طور صحیح و کامل در این زمینه راهنمایی کنند.

در قدم دوم باید بدانید در پرده های زبرا به دو دلیل حتما نظافت هفتگی آن ها را رعایت کنید؛ یکی به این علت که گرد و غبار روی آن ها از جلوه گری شان کم می کند و دوم به این علت که در زمان شستشوی اساسی و عمیق که به همراه مواد شوینده است کمتر دچار زحمت مبی شوید و کمتر به سابیدن پرده می بپردازید.

طریقه شستن پرده زبرا به طور تخصصی

طریقه شستن پرده زبرا به طور تخصصی

طریقه شستن پرده زبرا به طور تخصصی

برای شستن پرده زبرا به صورت تخصصی دو راه وجود دارد یکی؛ آنکه خود را از زحمت شستن پرده زبرا خلاص کنید و آن را به قالیشویی و متخصصان شستشو بسپارید و دیگر اینکه در خانه و با استفاه از روش هایی مطمئن به شستن اصولی آن بپردازید و اگر راه دوم را انتخاب کرده اید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

برای  دانستن نحوه شستن پرده زبرا به طور تخصصی چه نکاتی حائز اهمیت است؟

نحوه شستن پرده زبرا

نحوه شستن پرده زبرا

شستن پرده زبرا در دو حالت انجام می پذیرد؛ یکی شستن آن به صورت هفتگی و سطحی ست و دیگری شستن پرده به صورت فصلی و ماهانه است که در این حالت شما از مواد شوینده استفاده می کنید و هیچ کدام از این دو حالت پیچیدگی خاصی ندارد که بخواهد شما را سردرگم کند.

روش شستن پرده زبرا به صورت هفتگی و سطحی

روش شستن پرده زبرا

روش شستن پرده زبرا

همان طور که گفتیم ابتدا باید آن ها را به صورت هفتگی گردگیری و تمیز کنید برای این منظور می توانید از یک دستمال نرم خشک استفاده کنید و پس از اینکه مطمئن شدید غبار روبی انجام شده، با استفاده از یک دستمال لطیف نمدار بر روی سطح پرده بکشید و توجه کنید که دستمال خیس و آغشته به آب نباشد تا لکه روی پرده ایجاد کند.

همچنین می توانید اگر میزان لکه ها کم و ناچیز است و لازم نیست دستمال بکشید، از جاروبرقی استفاده کنید، البته به شرط اینکه قدرت مکش آن را روی ضعیف ترین حالت ممکن بگذارید تا به الیاف پارچه آسیب وارد نشود. همچنین می توانید قبل از دستمال کشیدن این گرد گیری را با جاروبرقی انجام دهید. در پرده های چوبی همان دستمال نمدار کفایت می کند.

وسیله دیگری که می توانید از آن برای تمیز کردن پرده زبرا استفاده کنید این است که با استفاده ار دستگاه عالی بخارشور به راحتی پرده را که در جای خودش نصب است بشویید. اگر این راه را انتخاب کرده اید توجه داشته باشید که باید حرارت دستگاه بخارشور را کم باشد، پس ان را در حالت متوسط بگذارید و بسیار ملایم روی پرده از بالا تا پایین حرکت دهید که از این روش می توانید بعد از اینکه با دستمال نمدار بر روی پرده کشیده اید هم استفاده کنید.

پر واضح است که در این روش لازم نیست پرده را از جای خود برکنید و به راحتی در همان جایی که نصب است قابل تمیز کردن است.

شستشوی پرده زبرا به صورت فصلی و ماهانه

برای شستن پرده زبرا به صورت ماهانه ابتدا باید بدانید که از مواد شوینده ساده مانند صابون و مایع لباسشویی و شامپو فرش می توانید استفاده کنید و دور مواد شوینده آنزیم دار، اسیدی و یا مواد شوینده با فرمولاسیون قوی در پاک کنندگی را خط بکشید تا بافت پارچه از بین نرود.

برای شستن پرده نیاز است تا آن را از رول و یا قاب در بیاورید که هم تسلط بیشتری بر روی آن داشته باشید و هم خطر افتادن پرده در اثر شل شدن پیچ آن که ممکن است حین تمیزکاری پرده رخ دهد شما را تهدید  نکند. پس از باز کردن پرده آن را روی یک سطح صاف مانند کف حیاط، پشت بام و یا کف حمام پهن کنید.

یک سطل از ترکیب آب و ماده شوینده مناسب را در کنار خورد قرار دهید و با کمک یک اسفنج نرم، اسکاچ و یا یک فرچه که آغشته به مواد شوینده می کنید آرام آرام بر روی سطح پرده بکشید و پس از اتمام این کار پرده را شستشو داده و به همان صورتی که روی پنجره نصب می شود یعنی به حالت صاف و بدون اینکه چروکی روی آن لیجاد شود آن را از جایی آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

همین روش ساده را می توانید با شامپو فرش و یا مایع لباسشویی انجام دهید به این صورت که مقداری از شامپو فرش را با استفاده از اسفنج بر روی پرده بکشید و بعد از آن با آب نه چندان داغ پرده را آبکشی کنید و …

در شستشو با مابع لباسشویی ابتدا مقداری از مایع را با آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حسابی کف کند و باقی روند تمیز کردن پرده را به همان شیوه ای که شرح دادیم انجام دهید.

لازم به ذکر است که در حالت شستشو بای فصلی با توجه به اینکه از مواد شوینده استفاده می کنید، اگر کف بر روی پرده بماند موجب لک شدن و زردی رنگ پرده می شود؛ بنابراین حین شستشو فشار اب را کمی بیشتر کنید تا پرده به خوبی آبکشی شود.

کلام اخر

سایت مشهد پرده با ارائه خدمات نصب و اجرای انواع پرده و مشاوره به شما عزیزان سعی کرده است تا در کنار فروش پرده انواع پرده زبرا، انواع پرده های پانچ و … به طرق مختلف حمایت خود از مشتری را اعلام بدارد. با خیال راحت از این سایت خرید کنید.

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *