مدل پردهای ساده حریر برای پذیرایی در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار به فروش می رسند.

این پرده های ساده و شیک در اکثر منازل حضور دارند و یکی از عناصر زیبایی در چیدمان دکوراسیون داخلی محسوب می گردند.

پرده حریر چه تکی استفاده گردد و چه همراه با کتیبه، والان و…، در هر دو صورت به علت لطافتی که دارد، باعث ملیح شدن فضا می شود.

در گذشته این پرده های زیبا فقط در رنگ سفید تولید می شد و به بازار عرضه می گردید، خوشبختانه امروزه، مدل پردهای ساده حریر برای پذیرایی در رنگ ها و طرح های مختلف، پاسخگوی تمام سلیقه ها بوده و روز به روز نیز بر طرفداران آن ها افزوده می گردد.

در ادامه به معرفی انواع مدل پردهای ساده حریر برای پذیرایی مانند پرده حریر دورنگ، گلدار، سفید و… پرداخته شده است.

پردهای ساده و شیک پذیرایی بدون والان

مدل پرده های ساده و شیک برای پذیرایی که بدون والان هستند بسیار شیک و جذابند خوب است چند مدل از آن ها را در این جا ببینید.

پردهای ساده و شیک پذیرایی بدون والان-مشهد پرده

مدل پرده پذیرایی شیک

مدل پرده پذیرایی بدون والان-مشهد پرده

پرده بدون والان-مشهد پرده

پرده پذیرایی بدون والان-مشهد پرده

مدل پردهای ساده حریر سفید

مدل پردهای ساده حریر سفید-مشهد پرده

پرده سفید حریر-مشهد پرده

مدل پرده سفید حریر-مشهد پرده

پردهای سفید حریر-مشهد پرده

پرده حریر سفید زیبا-مشهد پرده

حریر نوعی پارچه لطیف است که از نخ ابریشم بافته می شود. پرده حریر تنها یکی از اقلامی است که از این پارچه زیبا تهیه می گردد.

پرده حریر ساده سفید یکی از پر طرفدارترین های بازار از قدیم تا به امروز بوده و هست.

این پرده های زیبا به خانه های نقلی و کم نور، دلبازی و نور طبیعی، به خانه هایی با دکوراسیون های شلوغ، تعادل و در کل باعث ایجاد فضایی دلپذیر در هر خانه ای با هر سبک دکوراسیونی می شود.

پرده های ساده حریر سفید، هم به قصرها و هم به خانه های معمولی، وقار و آرامش می بخشند.

اگر قصد دارید از مدل پرده های ساده حریربلند به تنهایی استفاده کنید، بهتر است قد آن را تا کف اتاق بگیرید. در غیر این صورت حداکثر پنج سانتی متر کوتاه تر از پرده رویی بگیرید.

به دلیل ایجاد آرامش توسط این پرده ها، استفاده از آن ها در اتاق خواب، اتاق کار و یا محل مطالعه توصیه می گردد.

مدل پرده های ساده حریر دو رنگ

مدل پرده های ساده حریر دو رنگ-مشهد پرده

پرده های حریر دورنگ، مدلی زیبا و جدید است که به علت ترکیب رنگ زیبایی که دارند، خیلی سریع در بازار و بین مردم، جا افتاده اند.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  پرده حریر شاین

این پرده های جذاب، هم در پذیرایی و هم در اتاق ها قابل استفاده هستند. پرده های حریر دورنگ به راحتی با هر دکوراسیونی هماهنگ می شوند.

اصولا همراه این پرده ها، والان و دستک و… استفاده نمی شود، به همین دلیل در فضاهای رسمی نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

مزایای پرده حریر دورنگ

از مزیت های بارز پرده های حریر دو رنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- به علت ظرافت و سادگی، بهترین گزینه برای منازل کوچک امروزی هستند تا آن ها را بزرگتر نشان دهند.

2- بسیار سبک است به طوری که بدون نیاز به جمع کردن آن، می توانید هوای تازه بیرون را استشمام کنید.

3- به راحتی با دکوراسیون شما هماهنگ می شود، کافی است که یک رنگ از پرده ها را همرنگ با رنگ اصلی دکوراسیون خود انتخاب کنید.

4- در کنار این پرده ها از والان استفاده نمی گردد. پس می توان گفت که استفاده از این پرده ها، جلوی خرج های اضافی مانند والان، ریسه و… را می گیرد.

5- به علت نازک بودن، نور طبیعی به راحتی از آن عبور و اهالی خانه را از این نعمت بهره مند می کند. نعمتی که ضدعفونی کردن فضای منزل، یکی از فایده های آن و به یغما رفتن طراوت خانه تنها یکی از معایب نبود آن است.

انواع پرده های حریر دو رنگ

پرده های حریر دو رنگ اغلب به دو صورت به بازار عرضه می گردند. مدل اول پرده هایی هستند که  قسمت بالای پرده یک رنگ و قسمت پایین آن به رنگی دیگر است.

محلی که این دو رنگ به هم می رسند، به تدریج کمرنگ می شود تا مرز مشخصی بین آن ها شکل نگیرد. این کار، باعث جلوه بیشتر در پرده گردیده است.

مدل دیگر آن که خواهان بیشتری نیز دارد، به این صورت است که یک سمت پرده مثلا سمت راست پرده، به رنگی غیر از رنگ سمت چپ پرده است.

رنگ های مورد استفاده در پرده های حریر دورنگ

تنوع در رنگ، از مهم ترین علت های محبوبیت این مدل از پرده ها است. هر شخصی با هر سلیقه ای می تواند به راحتی رنگ دلخواه خود را در میان این پرده ها بیابد.

ناگفته نماند که به علت وجود سایه روشن به ویژه در پرده هایی با رنگ تیره، از گرفتگی و دلگیری فضایی که از این پرده ها استفاده شده است، کاسته می گردد.

تاثیر پرده حریر دورنگ در دکوراسیون داخلی

  • چنان چه قصد دارید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال به زیبایی منزل خود نیز اهمیت وافری می دهید
  • یا از آن دسته افرادی هستید که زود به زود دست به تغییر دکوراسیون خود می زنید و نیاز دارید که در انتخاب طرح و رنگ های همخوان، سرعت عمل داشته باشید
  • و یا از آن تیپ اشخاصی هستید که به هر دلیلی، دوست ندارید وقت تان را در بازار ها به دنبال خرید پرده و مخلفات آن مانند دستک و… بگردید
این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  پرده پانچ چاپی چیست؟

هر کسی که هستید، با هر سلیقه ای که دارید و با هر بودجه ای که مد نظرتان است، اگر یکبار از پرده های حریر به خصوص مدل دورنگ آن استفاده کنید، به احتمال زیاد، خرید آن ها را به دیگران نیز پیشنهاد خواهید کرد.

مدل پردهای ساده حریر گلدار

مدل پرده های ساده حریر گلدار-مشهد پرده

مدل پردهای ساده حریر گلدار-مشهد پرده

پرده حریر گلدار-مشهد پرده

پردهای ساده حریر پذیرایی گلدار از آن مدل هایی است که به هنگام خریدشان، لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید مانند:

1- اگر دکوراسیون منزل شما دارای اکسسوری های ریز و درشت زیادی است

2- اگر طرح دیوار پوش های شما از نوع شلوغ است

3- اگر از کاغذ دیواری استفاده می کنید

4- اگر پارچه مبلمان تان از نوع پارچه های سلطنتی و یا شلوغ بازار است

5- اگر قصد خرید پرده برای آشپزخانه دارید

6- و یا اگر از فرش هایی با زمینه های شلوغ استفاده می کنید

به هیچ عنوان، تکرا می شود به هیچ عنوان سمت پرده های گلدار نروید. این پرده های زیبا، مناسب هر دکوراسیون و هر فضایی نیستند.

استفاده از آن ها در دکوراسیون های شلوغ، به منزله تیر خلاص است. اگر تنها بخشی از دکوراسیون شما، طراحی شلوغی دارد، به شرط آن که این شلوغی از پنجره فاصله داشته باشد، می توانید از این پرده های زیبا بهره مند شوید.

برای مثال اگر کاغذ دیواری های تان طرحدار است و شما همچنان مایل به استفاده از پرده های گلدار هستید، می توانید دیوارهای دور پنجره را از کاغذ دیواری های تماما سفید ساده بپوشانید.

با ایجاد یک قاب کاملا ساده در اطراف  پنجره، زیبایی پرده محسوس می گردد و در لابه لای شلوغی ها گم نمی گردد.

اصولا پرده های حریر گلدار مناسب فضاهایی است که از عناصر شلوغ، حداقل دو نمونه، آن هم نه در ابعاد زیاد، در آن استفاده شده باشد.

برای مثال استفاده هم زمان از فرش و مبل با طراحی های شلوغ، که بخش اعظم دکوراسیون را تشکیل می دهند، نمی تواند در کنار پرده گلدار، ترکیب چشم نوازی را بسازند.

توصیه می شود این پرده های زیبا را در فضاهایی مورد استفاده قرار دهید که حضورشان باعث ایجاد حسی آرامبخش برای اهالی باشد.

در  دکوراسیون های تک رنگ یا نهایت دورنگ، دکوراسیون هایی با آکسسوری های تک و امثالهم به راحتی می توان از پرده های گلدار برای ایجاد حس صمیمیت و سرزندگی استفاده کرد.

مدل پردهای ساده حریر کوتاه

مدل پردهای ساده حریر گلدار نیز طرفداران بسیاری دارد که خوب است چند مدل از آن را مشاهده کنید.

مدل پردهای ساده حریر کوتاه-مشهد پرده

پرده حریر کوتاه-مشهد پرده

پرده حریر پذیرایی کوتاه-مشهد پرده

نحوه شستن پرده حریر بدون آسیب رساندن به آن

قبل از شستن پرده های حریر، لازم است تا از داشتن حوصله اطمینان داشته باشید. سر و کار داشتن با این عناصر ظریف، حساس و لطیف ملزم داشتن صبر و حوصله خوبی است تا نتیجه خوبی را رقم بزنید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  انواع پردهای جدید پذیرایی ساده

پرده حریر را در آب ولرم به مدت نیم ساعت خیس کنید. اگر به علت گرد و غبار آب سیاه شد، آن را عوض کنید.

سپس جوش شیرین و سرکه سفید را در آب حل کنید و نیم ساعت دیگر به پرده استراحت دهید. ترکیب جوش شیرین و سرکه، یک محلول قوی برای براق کردن پرده حریر و از بین بردن چرک مردگی های احتمالی است.

بعد از اتمام این مرحله، یا با دست یا با ماشین لباسشویی پرده را بشوئید. به یاد داشته باشید که از مواد شوینده ملایم برای شستشو استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی را دارید، حتما از دور کند آن استفاده کنید.

گفته می شود که اگر پرده را به صورت نم دار از چوپ پرده آویزان کنید، می توانید زحمت اتوکشی را از دوش خود بردارید.

تاثیر رنگ ها بر روحیه افراد

دانستن در مورد تاثیر رنگ ها بر خلق و خوی افراد، هنری است که از طریق آن می توانید به بهتر شدن مود عزیزانتان  کمک کنید.

برای مثال استفاده مداوم از رنگ های گرم در دکوراسیون منزل مانند فرش قرمز به مرور باعث پرخاشگری به ویژه در نوجوانان می گردد.

استفاده از رنگ های گرم و سرد در کنار یکدیگر بهترین انتخاب است البته برای افرادی با طبع متعادل. برای کسانی که مضطرب هستند، رنگ سبز باعث ایجاد حس آرامش می گردد، برای اشخاصی که اخلاق تندی دارند و یا دنبال چاره ای برای کاهش وزن می گردند، رنگ های سرد مانند آبی توصیه می گردد، زیرا رنگ آبی باعث کاهش اشتها در افراد تپل و تعدیل دمای بدن در افراد تند مزاج و عصبی می گردد.

این دو مورد، مثال های کوچکی از تاثیرات بزرگ رنگ ها بر روحیه افراد هستند.

دکوراسیون مینیمال چیست؟

دکوراسیون مینیمال چیست-مشهد پرده

هرج و مرج ها، شلوغی ها و پیچیدگی ها، همه و همه باعث می شوند انسان به دنبال متضاد آن ها بگردد. در شلوغی به دنبال آرامش و در آرامش به دنبال هیجان و اتفاق. ذات سرکش انسان دلیل شکل گیری این رفتارهاست.

این تغییرات رفتاری در ظاهر زندگی نیز نمود پیدا کرده است.

به عنوان مثال در چیدمان دکوراسیون منزل، سبک های متفاوت برای افراد با روحیات مختلف شکل گرفته است. از رایج ترین سبک های چیدمان، سبک مینیمال است. این سبک به طور ویژه ای بر روحیه افراد تمرکز دارد.

بنیان اصلی سبک مینیمال که از شیوه زندگی ژاپنی الهام گرفته شده است، چیدمان طراحی داخلی بر پایه سادگی است.

در این طراحی لوازم غیر ضروری، آشفته، غیر هماهنگ و… حذف می گردند و از لوازمی استفاده می شود که باعث ایجاد فضایی آرامبخش گردند. به همین دلیل پرده حریر ساده از اجزای ثابت در سبک مینیمال است.

خلاصه کلام

مدل پردهای ساده حریر برای پذیرایی، از موضوعاتی است که نظر بانوان علاقه مند زیادی را به سوی خود جلب کرده است. ساده بودن در عین زیبایی بارزترین صفت این پرده ها محسوب می گردد. سایت مشهد پرده منبعی غنی از انواع پرده های به روز است. شما می توانید پرده ای متناسب با سلیقه و بودجه خود را از این سایت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *