پروفیل :: 0 محصول

پروفیل چیست؟

پروفیل یک زیر مجموعه ارزشمند به نام قرنیز دارد که کاربرد‌ها و ویژگی‌هایی که دارد، آنرا بسیار کاربردی کرده است. از آنجایی که قرنیز‌ دارای تنوع زیادی است، توجه به قیمت و نوع آن بسیار حائز اهمیت است.

ویژگی‌ها و کاربرد‌های قرنیز

همانطور که در بالا گفته شد، قرنیز پی وی سی کاربرد‌های بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث افزایش علاقه مردم به استفاده از آن شده است.

این ویژگی‌ها عبارتند از:

1- استفاده از قرنیز به زیبایی و تناسب رنگی دیوار و کفپوش کمک زیادی می‌کند. حتی می‌توان رنگ قرنیز را با کابینت‌ها نیز هماهنگ کرد.

2- باعث محافظت از دیوار در برابر برخورد اجسام در حین بازی، جابه‌جایی اجسام و... می‌شود.

3- باعث پوشیده‌ شدن عیب و نقص در تقاطع کفپوش و دیوار می‌شود.

نمونه های قرنیز جدید مشهد

ابزار های کاربردی پروفیل

قرنیز دارای ابزاری است که زیبایی محل را افزایش می‌دهند و اگر در کنار هم استفاده شوند، جذابیت زیادی به بنا عطا می‌کنند. در اینجا به بیان برخی از ابزار‌های پروفیل و کاربرد آنها به اختصار می‌پردازیم:

  • ابزار لب پله که برای پوشاندن لبه‌ی پله‌ها و زیبایی استفاده می‌شود. همچنین برای جلوگیری از آسیب و صدمه به پله‌ها و ایجاد نظم در نمای پله‌ها استفاده می‌شود.
  • ابزار اسکوتی که به عنوان یک جداکننده زیبا در کنج دیوار یا سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • ابزار تاشو یا نبشی که برای پوشاندن فاصله سقف و دیوار و کنج بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد که به نوعی زیبایی کار را افزایش می‌دهد.
  • ابزار میانه با هدف جداسازی کف اتاق از راهروی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا در رنگی بین دو رنگ پروفیل تمام بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • تسمه یا روکوب نیز برای پوشاندن دور درب‌ها به جهت زیبایی و جلوگیری از آسیب به درب‌ها استفاده می‌شود.

کمک در خرید یک قرنیز خوب

برای موفقیت در خرید این محصول، باید به یک سری از فاکتور‌ها و ویژگی‌هایی دقت کنید تا بهترین خرید را داشته باشید. اگر این پارامتر‌ها را موقع خرید خود لحاظ کنید، یقینا یک قرنیز مثال زدنی می‌خرید.

مقاومت در برابر رطوبت: محصول انتخای شما، باید مقاومت بالایی در برابر رطوبت و عوامل قراچی داشته باشد. نوع پلی استایرن و PVC دارای این ویژگی‌ها هستند. باید توجه کنید که نوع MDF آن این ویژگی را ندارد.

مقاومت در برابر ضربه: نوع انتخابی شما، باید دارای مقاومت زیادی باشد. نباید خشک و شکننده باشد و انعظاف پذیری بالایی داشته باشد. دوباره نوع PVC و پلی استایرن یک انتخاب خوب است.

زیبایی چشم نواز:همانطور که اشاره شد، یکی از عمده‌ترین دلایل استفاده از قرنیز، زیبایی آن است؛ در نتیجه زیبایی در انتخاب شما بسیار مهم خواهد بود.

انتخاب قرنیز مناسب 

برای انتخاب قرنیز مناسب باید یکسری موارد و معیار ها رو همیشه مد نظر قرار دهید :

اگر میخواهید قرنیز بخرید و از پوشش هایی مثل پارکت یا لمینیت استفاده میکنید ، سعی کنید قرنیزی بخرید که تیره تر و تاریک تر از کفپوش شما باشد تا جلوه ای چند برابر از آنچه شما در نظرتان هست به شما بدهد.

همخوانی در رنگبندی قرنیز و رنگ درب ها یا کابینت های شما نیز می تواند جلوه ای خاص برای شما داشته باشد .


حذف همه
موردی یافت نشد.