قرنیز :: 0 محصول

خرید قرنیز در معماری امروز

در ساختمان سازی به روش امروزی، استقبال چندانی از قرنیز سرامیکی و سنگی نمی‌شود و به جای آن، معمولا از قرنیز ام دی اف که دارای روکش پی وی سی است استفاده می‌شود. 

برای انتخاب قرنیز در معماری امروزی، فاکتور‌های مهمی وجود دارد که برای زیبایی هرچه بیشتر باید رعایت نمود. اگر منزل شما دارای کفپوش پارکت لمینت است، سعی کنید برای زیبایی بیشتر و برقراری تناسب رنگی، چند پرده رنگ تیره‌تر انتخاب کنید.

همچنین اگر قصد خرید قرنیز را برای خانه یا دفتر کوچک دارید، سعی کنید از نوع کم ارتفاع آن که دارای ارتفاع 7 تا 9 سانتی‌متری است استفاده کنید. برای محل‌های با مساحت بالای 100 متر و ارتفاع بیشتر از 3 متر، استفاده از نوع مرتفع آن یا 12 تا 15 سانتی متری توصیه می‌شود.

خرید انواع قرنیز

بر اساس جنس و متریال، می‌توان آنرا به سه دسته چوبی ، پی وی سی و سنگی تقسیم نمود که در زیر به طور کامل شرح داده شده است:

قرنیز چوبی

این نوع زیر مجموعه ارزشمندی از جنس ام دی اف دارد و هنگامی به کار می‌رود که کفپوشی از جنس لمینت یا پارکت کار شده باشد و چوب بکار رفته، دارای ارتفاع 7 و 9 تا 10 سانتی‌متری داشته باشد.

نوع ام دی اف آن نیز در بازار به در سه ارتفاع 7 و 9 ، 10 و 12 سانتی‌متر وجود داردو می‌توان در سلایق متفاوت مورد استفاده قرار داد.

نمونه قرنیز چوبی مدل های قرنیز چوبی

قرنیز پی وی سی

این نوع از قرنیز محبوبیت بیشتری نسبت به سایر انواع دارد و دارای دو نوع توپر و دوتکه است. نوع توپر آن معمولا به جهت مقاوت بالایی که دارد استفاده می‌شود و نوع دو تکه آن، به عنوان ابزاری برای مخفی سازی سیم و کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرنیز pvc نمونه قرنیز پی وی سی پلاستیکی

قرنیز سنگی

از این نوع معمولا در گذشته استفاده می‌شده است و برای مکانهایی که از کفپوش سنگی هستند استفاده می‌شود. قرنیز‌های سنگی باید هم تراز دیوار نصب شوند تا احتمال جمع شدن گرد و غبار در لا به لای آنها کاهش یابد.

نمونه قرنیز سنگی

نوع پلاستیکی قرنیز

نام دیگر آن قرنیز پلی استایرن است و با داشتن ویژگی‌های زیاد و منحصر به فرد، با نوع پی وی سی رقابت تنگاتنگی دارد. برخی از ویژگی‌های این نوع را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

آنتی باکتریال است و سازگاری خوبی با محیط زیست دارد. به همین دلیل بازیافت آن راحت تر می‌باشد.

2- در برابر عوامل قارچی و باکتریایی مقاوم است.

3- در برابر ترکیبات آلی نیز پایداری ندارد.

4- انعطاف خوبی دارد و به راحتی می‌توان آنرا به اشکال مختلف درآورد.

5- قابل شستشو است و حمل آن راحت می‌باشد.

نمونه قرنیز پلاستیکی

 


حذف همه
موردی یافت نشد.