پرده های زبرا چگونه اندازه گیری می شوند؟

یکی از دغدغه های خریداران مشتاق مدل های متنوع پرده های زیبا و جدید زبرا برای نقاط مختلف منزل و یا محیط کار خود، عدم هماهنگی و نامیزان بودن پرده با ابعاد پنجره های آنان است.

یکی از توصیه های مهم و نکات کلیدی که شما مشتریان نباید هیچ گاه آن را فراموش کنید این است قبل از انتخاب و خرید پرده های مورد نیاز خود به ویژه پرده های زبرا، حتما باید ابعاد پنجره های خود را که می خواهید پرده های زبرا را بر روی آن ها نصب کنید، به طور دقیق اندازه گیری نموده و به فروشندگان پرده های زبرا اطلاع دهید. پس بیایید که اندازه گیری پنجره های خود را جهت نصب پرده های زبرا یاد بگیرید.

روش های اندازه گیری پرده زبرا

پرده زبرا عموما به دو شیوه نصب می شوند که اندازه گیری هر دو شیوه با هم متفاوت می باشد.

اندازه گیری و نصب پرده زبرا در چهار چوب پنجره

به هنگام اندازه گیری ابعاد پنجره در وهله ی اول باید ارتفاع و عرض پنجره هایتان را به طور دقیق در جهت نصب پرده زبرا محاسبه نمایید و یک اندازه درست و دقیقی در مورد عرض و ارتفاع پنجره در دست داشته باشید. جهت اندازه گیری عرض یا همان پهنای پنجره، یک چهارپایه یا نردبان لازم است که به بالای پنجره هایتان دسترسی داشته باشید.

پس از بالا رفتن از نردبان یک سر متر را در قسمت راست پنجره قرار داده و آن را تا انتهای پنجره می کشید تا بتوانید اندازه اول تا انتهای عرض پنجره را به دست آوردید.
نکته مهم و قابل توجهی که در هنگام اندازه گیری نباید فراموش کرد این است که هر اندازه ای را که در هنگام محاسبه عرض پنجره به دست آوردید را مقداری کمتر یادداشت کنید تا به هنگام نصب پرده زبرا دچار اشتباه و مشکل نشوید.

پس از اندازه گیری پهنای پنجره نوبت به اندازه ارتفاع آن می رسد که متر را از بالای پنجره تا پایین ترین قسمتی که مد نظرتان است را یادداشت می کنید. لازم است این را بگوییم که میزان اندازه گیری ارتفاع پنجره اختیاری است و هر اندازه که خود مایل هستید می توانید پرده زبرا بلند یا کوتاه را خریداری کنید.

نصب پرده زبرا خارج از چهارچوب پنجره

جهت اندازه گیری پرده زبرا در خارج از کادر یا چهارچوب پنجره لازم است هنگام یادداشت و اندازه گیری عرض و ارتفاع پنجره هر عددی که به دست آمد را 10 تا 20 سانت بیشتر یادداشت کنیم. به طور مثال: هنگام اندازه پهنای پنجره ی شما جهت نصب پرده زبرا 190 سانت باشد شما 210 سانت یادداشت کنید. به این صورت پرده های نصب شده دقیق و زیبا تر جلوه می کنند. چرا که این روش در اندازه گیری خارج از کادر پنجره درست ترین شیوه است.

به هنگام اندازه گیری ارتفاع نیز اگر می خواهید اندازه را از دیوار محاسبه کنید هر عددی که به دست آمد 15 الی 20 سانت بیشتر اندازه گیری کنید.

آموزش نصب پرده زبرا

پرده زبرا به دو روش دیواری و سقفی قابل نصب هستند که هر کدام از آن ها نیز به دو روش متفاوت آموزش داده می شود. ما در این جا به صورت مکتوب هر دو روش آموزش را برایتان توضیح خواهیم داد.

آموزش نصب پرده های زبرا به روش دیواری با پایه دیواری

در این مرحله با در دست داشتن اندازه پرده، محل اندازه گیری شده را با مدادی علامت گذاری می کنید( ابتدای محلی که سر متر را گرفته اید). البته برای این که نصب به صورت دقیق تر صورت گیرد همان طور که در قسمت اندازه گیری گفته شد 10 سانت اضافه تر در نظر می گیرید.

سپس محل علامت گذاری را به وسیله مته و یا دریل سوراخ می کنید و سپس پایه دیواری را به وسیله پیچ و روپلاک نصب می کنید و بعد از آن پایه ی سقفی را نیز به صورت افقی زیر پایه ی دیواری جهت محکم نمودن پایه نصب می کنید. سپس پرده زبرا خریداری شده را از قسمت پشت پایه که دارای یک شیار است روانه کرده و قسمت جلویی آن را به بالا فشار می دهید تا کاملا جفت و محکم شود.

آموزش نصب پرده زبرا به روش سقفی با پایه سقفی

روش نصب پرده های زبرا به صورت سقفی نیز همانند روش دیواری است که در بالا به صورت کامل توضیح داده شده است.

وسایل مورد نیاز جهت اندازه گیری و نصب پرده های زبرا

  1. مداد
  2. مته و دریل
  3. پیچ و روپلاک
  4. چهارپایه یا نردبان
  5. متر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *